MAHALLE LİGİ FİNAL YAPTI.

Tarih: 27 Mart 2017Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından “İmkan Bizden Oynamak Sizden” sloganıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Mahalle Ligi Futbol Turnuvası sona erdi.

Yıldız kategorisinde Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Edremit Körfez City, Gençler kategorisinde ise Susurluk Yenimahalle Spor ve Burhaniye Şarköy Mahallesi takımları Atatürk Stadyumu’nda final müsabakası oynadı. Final müsabakasının başlangıç vuruşunu Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur yaptı. Final karşılaşmalarını Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın, AK Parti Milletvekilleri Kasım Bostan, Mahmut Poyrazlı, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, ilçe belediye başkanları, daire başkanları, okul müdürleri, öğrenciler ve turnuvaya katılan takımların sporcuları izledi.


ŞAMPİYONLAR EDREMİT VE SUSURLUK’TAN ÇIKTI

Müsabakalarda Yıldızlar kategorisinde şampiyon Edremit Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Gençler kategorisinde şampiyonluğu elde eden Susurluk Yeni Mahallespor ödül olarak İngiltere’de Balıkesir'in Gururu Manchester City'li futbolcumuz İlkay Gündoğan ile Birlikte Manchester City takımının bir  maçını izleyecekler. Final karşılaşmasında ikinci, üçüncü ve dördüncü olan takımlar ise 30 Nisan’da Bursaspor- Galatasaray karşılaşmasını izleyecekler.
5 aydır süren Mahalle Ligi Futbol Turnuvası’nda 20 ilçe ve 1130 mahalleden 25 bine yakın genç katıldı. Final müsabakalarının sonunda düzenlenen ödül töreninde şampiyon takımlar büyük sevinç yaşadı.
Ödül Törenine Federasyonumuzun Yönetim Kurulu Başkanı Metin Mengüç ve Yönetim Kurulu Üyelerimizde katıldılar.


Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit