BALIKESİR ASKF 14. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI.

Tarih: 20 Haziran 2017Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun (ASKF) 14. Olağan Genel Kurulunda, Başkan Metin Mengüç, yeniden başkan seçildi.

Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun 14. Olağan Genel Kurulu 08 Haziran 2017 Perşembe günü yapıldı. Kurtdereli Spor Salonunda yapılan kongrede Başkan Metin Mengüç ve ekibi oy birliğiyle yeniden seçildi. Mengüç bu sonuçla üst üste 4 dönem ASKF Başkanlığına seçilmiş oldu.

3 yılda bir yapılan genel kurulun 14.sü gerçekleştirildi.

Genel kurula, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Başkanı Yusuf Hocaoğlu, Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Halil İbrahim Koyuncu, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcıları Fikrettin Kocaman ve Mehmet Kelemençe, Balıkesir Tüfad şb Başkanı ve BalıkesirsporTeknik Direktörü Can Cangök, Kütahya ASKF Başkanı Murat Cengiz, kulüp başkanları ve delegeler katıldı.

Balıkesir ASKF Genel sekreteri Ertunç İşbay’ın açış konuşmasının ardından yapılan seçimle Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu’nun başkanlığında oluşturulan divan kurulunda Necla Köşger ve Şengül Sönmez yer aldı.

Divan kurulunun yerini almasından sonra saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı okundu. Genel kurul gündemine göre maddelerin görüşülmesine geçildi ve 19.06.2014-08.06.2017 tarihleri arası Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu’nu okumak üzere Başkan Metin Mengüç kürsüye geldi.

Kulüplerin vize ve filiz lisans işlemelerini yapma yetkisi alan birkaç ASKF içinde olduklarını hatırlatan Metin Mengüç, “Her yıl bu işlemleri yerinde yaparak, kulüplerimize kolaylık sağlamaktayız. Kulüplerimiz vize ve filiz lisans işlemlerinin sayısının 10 bini bulduğunu belirtmek isterim “dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Balıkesir Üniversitesi ile koordineli çalıştıklarını dile getiren Metin Mengüç, “Bu işbirliği, her yönüyle sporcu sağlığı günleri hayata geçirilerek, üzerine yeni bir şeyler katarak devam ettirilecek. Bu etkinliğe yurdun değişik yerlerinden değerli spor adamları ve bilim adamları katılarak, renk katmaktadır” dedi.

Çok yakında yeni yerlerine taşınacaklarının müjdesini veren Metin Mengüç, “Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri’nde Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği alanda inşa edeceğimiz binada kulüplerimize hizmet vereceğiz” dedi.

Metin Mengüç’ün genel kurulun hayırlı olması temennisiyle konuşmasını tamamlamasının ardından Kesin Hesap Raporu ve Denetleme Kurulu raporları okunarak, oybirliği ile kabul edildi ve oylamaya geçildi.

Metin Mengüç başkanlığındaki Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetim kurulunda, Genel Sekreter Ertunç İşbay, Ezel Ergün, Hüseyin Göktürk, İsmail Biroğlu, Alper Lale, Osman Ermiş, Beytullah Erel, Mehmet Yolgiden, Taner Güven ve Raşit Ataş yer aldı.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit