ETİSPOR VE BURHANİYE BLD.SPOR BAL'DA

Tarih: 14 A?ustos 2020TFF Amatör İşler İcra Kurulu üyesi ve Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanımız Metin Mengüç, BAL beklentisi içerisinde olan Etispor ve Burhaniye Belediyespor ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bilindiği üzere 10 Ağustos 2020 günü Bandırma'da faaliyet gösteren kulüplerin delegeleri ile bir araya gelerek yaklaşan kongre öncesi fikir alış verişinde bulunduğu toplantıda Etispor ve Burhaniye Belediyespor'un Bölgesel Amatör Lig'e alınması konusunda talepte bulunduklarını ve bu taleplerinin kabul edildiğini açıklamıştı.

Etispor ve Burhaniye Belediyespor'a BAL Müjdesi
 Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanımız Metin Mengüç Bölgesel Amatör Lig'de düşme olmayacağını 3 takımın yerinde kaldığını, Etispor ve Burhaniye Belediyespor'un Bölgesel Amatör Lig'e yükseldiği ile ilgili yazıların ASKF'ye ulaştığını belirterek gelecek sezon Balıkesir'in BAL'da 5 takımla temsil edileceğini açıkladı.

Ayrıca 2 takımımızın BAL'a yükselmesinden için Süper Amatör Lig'de yaşanacak eksikliğin nasıl giderileceği konusunun çok yakın tarihte  ASKF tarafından açıklama yapıulacağını belirterek gelecek sezon alt yapıda mücadele edecek kulüplerin 14 - 16 ve 18 yaş kategorinde liglere katılabileceğini söyledi.


Haber foto E.Nayan

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit