KORONA VİRÜSLE MÜCADELE İÇİN SPOR CAMİAMIZA ÇAĞRIMIZDIR


Açıklama: Türkiye'de, başta futbol, basketbol, voleybol, hentbol olmak üzere 62 spor federasyonu aldığı birçok önlemle yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı mücadelesini sürdürüyor.
Kategori: DUYURULAR
Eklenme Tarihi: 27 Mart 2020
Geçerli Tarih: 06 Ağustos 2020, 09:59
Site: Balıkesir ASKF
URL: http://www.balikesiraskf.com/haber_detay.asp?haberID=435


Balıkesir'deki spor camiasının çok değerli mensupları ;
Sporda Korona virüse karşı birçok önlem hayata geçirildi "Liglerin seyircisiz oynatılma kararı ile bulaşıcı hastalığın yayılım durumu sonucunda ülkemizde tüm branşlarda bütün karşılaşmalar ertelenmişti.Bizlerde ilimizde bu konuda gerekli tedbirleri alarak federasyonumuzun organizasyonunu üstlendiği müsbakaları ileri bir tarihe ertelemiştik. Bütün dünyayı etkisi altına alan bu musibet bulaşıcı hastalık nedeniyle Şehrimizde ve ülkemizde büyük kitlelerin etkilenmesinin önüne geçmek için bilinçli ve güzide spor camiamızın insanları olarak bizlerin de katkımızın en üst düzeyde olacağını biliyorum. Spor camiasında sporcular ve kulüp yöneticileri, Sağlık Bakanlığı tarafından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) riskine karşı belirlenen 14 kurala uyulması çağrısında bulunuyoruz. 

Camiamızın kıymetli mensupları; 

Bu zorlu süreci bir ve beraber olarak çevremize Sağlık Bakanlığımızın  önerilerilerini dikkate alarak  pozitif etkiler vermeliyiz.Çünkü sizler yaşadığınız yerlerde kanaat önderleri konumunda insanlarsınız.Hastalıkla mücadele en etkili yöntem, bilinçli olarak mücadele yöntemidir. Bu süre zarfında yapılacak en güzel mücadele yöntemi, evde kalmak, ne çevremizi tedirgin etmek, nede çevreden tedirgin olmaktır. EVDE KAL BALIKESİR sloganına bizlerde çevremizle birlikte uyarak en önemli işlevi yerine getirmiş oluruz.

Saygılarımla 
Metin Mengüç 
ASKF Başkanı