• (0266) 249 4460
  • Altıeylül, Balıkesir

Duyurular

Cumhuriyetimizin dayanağı Türk toplumudur.

Milletimizin ortak azmi ve millî şuurunun neticesi olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, uyanık olmak, hepimizin ortak görevidir.Bizim için Cumhuriyet, derinlere kök salmak, yükseklere bakmak, hiç durmadan çalışmak, vatanın değerlerine değer katmaktır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizlere Cumhuriyeti armağan eden şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

05.11.2021

Genel kurula; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, TVF Yönetim Kurulu üyeleri ve delegelerin yanı sıra kulüp yöneticileri, hakemler, antrenörler ile basın mensupları katıldı.

Divan Kurulu başkanlığını Cemal Aydın’ın yaptığı genel kurulda faaliyet raporu ve denetleme kurulu raporu oybirliği ile kabul ve ibra edildi.

226 delegenin bulunduğu Genel Kurul’da TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, geçerli oyların 159’unu alarak yeniden başkan seçildi. 5 oy ise geçersiz sayıldı.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın yönetim kurulu listesi şöyle;

Alper Sedat Aslandaş, Ahmet Göksu, Selahattin Süleymanoğlu, Ayşe Nihan Karaçam Salkaya, Bahar Mert Üçoklar, Suat Baylan, Mustafa Alpaslan, Metin Mengüç, Ersin Yılmaz, Ergün Güler, Yavuz Ölken, Kazım Şahin Gürkan, Bülent Atalar, Ali Osman Özdemir.

Başkanımız Metin MENGÜÇ,TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve TVF Yönetim Kurulu üyelerini kutlar,başarılarının daim olmasını dileriz.

05.11.2021

1- 2021 - 2022 Sezonunda Covid-19 salgın hastalığından dolayı Yerel Amatör Lig müsabakaları organizasyonuna ilişkin özel koşullan belirlemek amacıyla düzenlenmiş olan bu esaslar Yerel Amatör Lig müsabakalarına katılan kulüplerin yönetici, teknik adam, futbolcuları, seyircileri ve diğer görevlilerini kapsar.
2    - Saha ve statlarda müsabakalar öncesinde, esnasında ve sonrasında sağlık ve hijyen uygulamalarının düzenlenmesi ve uygulanması hususundaki sorumluluk İl Tertip Komitesine ve ev sahibi kulübe aittir.
3    - Kulüpler, müsabakalarda yer alacak futbolcuları, teknik adamları ve diğer tüm görevlilerini işbu esaslarda belirtilen sağlık tedbirlerine ilişkin hususlar hakkında bilgilendirmek zorundadır.
4    - T.C Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen aşı takvimi doğrultusunda iki doz aşı olan ya da Covid-19 hastalığını geçirmiş olup bir doz aşı olan kişiler Aşı Sertifikasını göstererek müsabaka isim listesinde yer alabilir.
5    - T.C Sağlık Bakanlığı'nca belirlenen aşı takvimini tamamlamış kişiler, son aşı tarihlerini takip eden 14. günden itibaren 180 gün süre ile müsabaka isim listesine yazılabilirler.
6    - Covid-19 hastalığını geçirip izolasyon sürecinin üzerinden 180 gün geçmemiş olan kişiler müsabaka isim listesine yazılabilir.
7    - Aşı Sertifikası olmayan kişiler, müsabakadan en fazla 48 saat önce PCR testi yaptırmaları ve test sonuçlarının negatif olması şartıyla müsabaka isim listesine yazılabilirler.
8    - TFF tarafından her müsabakaya bir Sağlık Görevlisi atanır. Müsabaka oynayacak kulüp yetkilileri müsabakadan 30 dakika önce müsabaka isim listesinde yazılı tüm futbolcu, yönetici ve teknik ekibin Aşı Sertifikalarının ve PCR test sonuçlarının çıktılarını düzenleyecekleri ayrı bir amatör müsabaka isim listesine ekleyerek müsabakada görevli Saha Komiseri aracığıyla görevli Sağlık Memuruna teslim etmeleri zorunludur.
Sağlık görevlileri Aşı Sertifikası ve PCR testi çıktılarını inceleyerek müsabaka isim listesinde bulunan yönetici, teknik kişiler ve futbolcuların saha içinde bulunup müsabakalarda görev yapmalarına onay verir. Görevli olduğu müsabakaya mazereti nedeniyle gidemeyen sağlık görevlisinin yerine saha komiseri bu görevi yerine getirir.
9    - Aşı Sertifikalarının ve PCR test sonuçları çıktılarının bulunduğu amatör müsabaka isim listesi sağlık görevlisinin incelemesinden sonra görevli Saha komiserine teslim edilecektir.
Saha komiseri teslim aldığı liste ve belgeleri arşivlenmek üzere ASKF'lere teslim edecektir.
10    - Kulüpler Aşı Sertifikaları ve PCR test sonuçlarına varsa itirazlarını müsabakadan sonra en fazla 24 saat içinde talimatlara uygun şekilde yapabilirler.
11    - Kulüplerin futbolcularına yaptırdıkları Covid-19 PCR testi sonuçlarına göre pozitif vakalar ve hastalığı geçirmekte olanlardan dolayı müsabakalar ertelenmez.
12    - Kulüplerin pozitif vaka veya hastalığı geçirmekte olan futbolcuları nedeniyle, oynama uygunluğu olan futbolcuların sayısının 9'un altına inmesi nedeniyle müsabakaya çıkamamaları halinde, anılan kulüp/kulüpler hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle birlikte, anılan kulüp/kulüpler için Futbol Müsabaka Talimatı' nın 24. maddesi hükümleri uygulanmaz.
13    - 2021 - 2022 Sezonu Yerel Amatör Lig müsabakaları seyircili olarak oynanır. Saha ve tesislere girişlerde seyircilerin maske takması zorunludur. Maskesi olmayan kişiler tesislere giriş yapamaz. Seyirciler en az 1,5 metre mesafe bırakarak tribünlere giriş ve çıkış yapabilirler, tribünlerde en az 1,5 metre aralıklı olarak otururlar. Arka sıradaki oturma düzeni, arada bir sıra boş bırakılmak suretiyle ön sıraya göre çaprazlama olarak oturma düzenli olacaktır.
14    - Müsabakalarda görev yapacak tüm görevlilerin Aşı Sertifikası zorunlu olup tüm görevlilerin sürekli olarak maske takmaları zorunludur.
15    - Müsabaka esnasında saha içinde ve teknik alanda bulunması gereken kişiler, (Kulüplerin müsabaka isim listesinde adı bulunanlar, Hakemler, Saha Komiseri, Müsabaka Tesis Müdürü/Sorumlusu, Federasyon Temsilcisi, Sağlıkçı ve Sedyeci) dışında kimse bulunamaz. Soyunma odası koridorlarına, sahada ve teknik alanda bulunabilecek kişiler haricinde kişilerin giriş çıkışları yasaktır.
16    - Yedek kulübelerinde Futbolcu ve diğer kişilerin aralarında bir koltuk boş bırakılarak oturması zorunludur.
17    - Müsabaka öncesi, devre arası ve müsabaka sonunda takımlar ve hakemler ayrı ayrı zaman diliminde sahaya çıkacak ve sahadan ayrılacaktır. Müsabaka öncesi hakemler tarafından yapılan teçhizat kontrolü, seremoniden önce saha içerisinde yapılır ve oyuncuların birbirleri ve hakem ile arasındaki mesafenin en az 1,5 (bir buçuk) metre olmasına dikkat edilir. Protokol tribünü selamlanır ve tokalaşma yapılmayarak para atışma geçilir.
18    - Saha ve tesislerde kullanılan tüm alanlar ve soyunma odaların yüzeysel dezenfeksiyonu sağlanarak hijyen kurallarına uyulması, bu alanlara dezenfeksiyonların sağlanması için el antiseptikleri konulması zorunludur.
19    - Müsabaka öncesi ve sonrasında sahada Foto muhabiri dışında medya mensubu bulunamaz. Foto muhabirleri müsabaka öncesi sahaya girip maç başladıktan sonraki 10 dakika içinde görevini yapıp saha dışına çıkar. Gerekli kontrol müsabaka boyunca müsabakada görevli olan Saha Komiseri tarafından sağlanır.
05.11.2021

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu genel kurulunda Ali Düşmez Güven tazelerken, ilimiz ASKF Başkanı Metin MENGÜÇ yönetim kurulu asil üyeliğine, ASKF Genel Sekreteri Ertunç İŞBAY yönetim kurulu yedek üyeliğine seçildi.

Metin Mengüç başkanlığında Balıkesir ASKF üst kurul delegelerinin de katıldığı Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu 18. Olağan Genel Kurulu 16 Ekim 2021 tarihinde Ankara’da JW Marriott Hotel’de yapıldı.

Pandemi kuralları çerçevesinde yapılan ve yoğun bir katılımın olduğu Genel Kurulda Divan Başkanlığını Spor Hizmetleri Genel Müdürü ve TFF Başkan Vekili Mehmet BAYKAN, Divan Başkan Yardımcılığını Cafer GEYİK, Yazman üyeliklerini Meral TAŞPINAR ve Hakkı EKŞİOĞLU yaptı.

662 delegenin katılımı ile yapılan Genel Kurulda oy kullanan delegelerin tamamının oyunu alan Ali DÜŞMEZ Başkanlığında yeni kurullar oluştu.

Genel kurulda TFF Amatör İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Vekili ve Konfederasyon Genel Başkan Vekili Adnan ERSAN’ın Türkiye Futbol Federasyonu’ndan emekli olması nedeniyle Genel Başkan Ali DÜŞMEZ tarafından kendisine hediye vazo takdim edildi.

05.11.2021

2021-2022 sezonu Bölgesel Amatör Lig kura ve fikstür çekimi TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapıldı.

TFF Başkan Vekili ve Amatör İşler Kurulu Başkanı Ali Düşmez tarafından gerçekleştirilen bölge ve grupların kura ve fikstür çekimi töreninde TFF Malatya Bölge Müdürü ve BAL Koordinatörü Fahrettin Eserdi, TASKK Genel Başkan Yardımcıları Cahit Erdem, Şener Aydın ve Remzi Ay ile MHK Üyesi Ahmet Erdoğan katıldı. 

Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında kulüp temsilcilerinin katılmadığı kura çekimi töreni TFF YouTube kanalından canlı olarak yayınlandı.

Ali Düşmez: "TFF olarak amatörleri tüm gücümüzle destekliyoruz"

TFF Başkan Vekili ve Amatör Kurul Başkanı Ali Düşmez, fikstür çekimine başlamadan önce bir konuşma yaptı ve önemli mesajlar verdi. Ali Düşmez'in konuşması şöyle:  

"Amatör camiasına ve BAL camiasına, şahsım ve arkadaşlarım adına merhaba diyorum. TFF Başkanı Sayın Nihat Özdemir ve Yönetim Kurulunun selamlarını ve başarı dileklerini iletmek istiyorum. Hemen hemen 2 seneye yakındır devam eden bir pandemi süreci var. Bu sürecin başından beri amatör ligleri oynatmak için çaba gösteriyoruz. 120 bin maça ulaşmış bir organizasyonu yürütmeye çalışıyoruz. Pandeminin başladığı mart ayından itibaren TFF ve TAASK'ın tek düşüncesi bu liglerin oynatılması yönündeydi. Belki 100 yılda, 200 yılda olabilecek bir olay pandemi ve amatör camiamızı da etkiledi. 

TFF olarak biz bu dönemde, devletimiz ve devletimizin kurullarının fikirleri, görüşleri ve kararlarını uyguladık. Başka düşüncemiz olmadı. İnsan sağlığının olmadığı bir ortam varsa, orada hiçbir şeyden bahsedilemez. Devletimiz ile birlikte hareket ederek bu noktaya geldik. BAL'ı oynattık. Bu süreçte adalet terazimiz şaşmadı. Oynayanın bir hakkı, oynamayanın bir hakkı oldu. Herkesi mutlu etmenin mümkün olmadığı bir ortamda, gönüllülük esasına göre çalışan bir grubuz. Etap etap tüm çalışmalarımız yürüttük. TFF Yönetimi olarak da bu ligleri bu sezon oynatmaya karar verdik. Sağlık Kurulumuzun, Bilim Kurulumuzun, devletimizin aldığı kararlar hepimizi bağlıyor, her zaman o kararlara uymak durumundayız. Ümidimiz bu ligin en güzel şekilde oynanması. BAL’da diğer liglerdeki uygulamalarımız geçerli olacak. Aşısı olanlar ve aşısı yoksa PCR testi negatif çıkanlar bu ligde oynayacak. Burada da adaleti sağladık. TFF Başkanımız Nihat Özdemir ve Yönetim Kurulu olarak amatörlerin daima yanındayız ve destekliyoruz. Tüm gücümüzle de desteklemeye devam edeceğiz.

Yeni sezon öncesinde bu sporun her aşamasında bulunmuş birisi olarak çağrım dostlukların, arkadaşlıkları, Fair Play'i ön plana alalım, birbirimize saygı duyalım, saygı gösterelim. Herkesin hukukuna, hakkına riayet edelim. Başkanlardan, yöneticilerden ricam şu; herkes kulüplerine sahip çıksın. Sözlerime son verirken Fair Play çerçevesinde, kardeşçe, hak edenin kazandığı güzel bir lig diliyoruz. TFF Başkanımız ve yönetimimiz adına tüm kulüplerimize başarılar diliyorum. Allah herkesin yardımcısı olsun, yeni sezon hayırlı olsun."                

2021-2022 Sezonunda BAL'da 260 takım mücadele edecek


2021-2022 sezonunda BAL, her biri üç ayrı gruptan oluşan 9 bölgede toplam 27 grupta 260 takımın katılımıyla oynanacak.

6 ve daha fazla takımla temsil edilen İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa, Ankara, Diyarbakır, Manisa ve Trabzon illeri birden fazla, beş ve daha az takımla temsil edilen iller ise aynı grupta yer aldı.

Grup müsabakaları çift devreli lig usulüne göre yapılacak. Her bölgede grup birincisi olan 3’er takım, kendi bölgelerindeki grup birincileri ile tarafsız bir sahada tek devreli lig usulüne göre karşı karşıya gelecek. Bölge Birinciliği Play Off müsabakaları sonunda 9 takım TFF 3. Lig’e çıkmaya hak kazanacak.

2021-2022 sezonu Bölgesel Amatör Lig’de grup müsabakaları 30-31 Ekim 2021 tarihlerinde başlayacak ve 27 Mart 2022 tarihinde sona erecek. Bölge birinciliği müsabakaları ise 9-17 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.

Bölgesel Amatör Lig Statüsü, önümüzdeki günlerde TFF Yönetim Kurulu’nun onayından sonra ilan edilecek. 
05.11.2021

Amatör Spor Haftası münasebetiyle Karesi Belediye Başkanımız Sayın Dinçer Orkan ve Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Muhittin Diker Federasyonumuzu ziyaret etti.
Nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.
05.11.2021

Amatör Spor Haftası resmi açılışı 81 ilde eş zamanlı olarak 04 Ekim 2021 Pazartesi günü gerçekleştirildi. Balıkesir’de ise resmi açılış Kurtdereli Spor Salonu önünde Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde sporcularla birlikte Atatürk Anıtına yürüyüş ile başladı. Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törende anıta çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

05.11.2021

 Kulüplerimizin  Dikkatine!

 

Yerel Amatör liglerde yer alan  Amatör Spor Kulüplerinin 2004 ve daha büyük doğumlu futbolcularının transfer işlemlerinde Türkiye Futbol Federasyonuna yatırmaları gereken ücretler 2021-2022 sezonu kitapçığında 200 TL olarak  belirtilmişti. Bu miktarın 2020-2021 sezonunda olduğu gibi tekrar 150 TL olması kararlaştırılmıştır.

05.11.2021

Balıkesir İli 2021-2022 Futbol Sezonu Süper Amatör Lig ve 1.Amatör Küme Teknik Toplantı ve Kura Çekimi 15 Eylül 2021 Çarşamba Avlu Kongre Merkezi‘nde yapıldı.

Toplantıya Balıkesir Gençlik Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, taban birlikleri başkan ve yöneticileri ile kulüp başkan ve temsilcileri katıldı.

ASKF Genel Sekreteri Ertunç İşbay “Kulüplerimizin değerli başkanları ve yöneticileri 2021-2022 sezonu kura çekimi ve teknik toplantısına hoş geldiniz.” diyerek toplantının açılışını yaptı. İşbay konuşmasına şöyle devam etti. “Uzun bir süredir (yaklaşık bir buçuk yıl ) Balıkesir’de amatör ligler salgın hastalık nedeniyle oynanmadı. Salgın hastalık tüm dünyada ve ülkemizde olduğu gibi şehrimizde de etkili oldu. Yakınlarımızı kaybettik. Spor camiamızdan bir çok arkadaşımız ebediyete intikal etti. Hepsinin ruhları şad olsun. Bireysel olarak sağlığımıza dikkat ettiğimizde toplumun da sağlığını büyük ölçüde koruruz diyen İşbay, konuşmasının sonunda aşı olmanın önemini vurguladı.

Ayrıca Toplantımızın gerçekleşmesi için bu güzel toplantı salonunu açan  ve kullanmamıza izin veren Balıkesir Büyükşehir belediyesi yetkililerine teşekkür ederiz.”Dedi.

İşbay’ın açılış konuşmasının ardından 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra kura çekimi öncesi konuşan Balıkesir ASKF Genel Başkanı Metin Mengüç 2021-2022 sezonunun tüm takımlara hayırlı olmasını dileyerek kazasız belasız geçmesi temennisinde bulundu.

Mengüç “Çok büyük bir aksilik olmadığı taktirde bu sene bu maçlar oynanacak.”

Mengüç konuşmasında “Öncelikle birbirimizi özlemişiz arkadaşlar. Kolay değil bir buçuk yıl tüm Türkiye’de olduğu gibi Balıkesir’de de futbola hasret kaldık. Kulüpçümüz hasret kaldı. Sporcumuz hasret kaldı. Hatta hatta bizlere hizmet eden görev yapan, sahalarda görevli arkadaşlarımız hasret kaldı. İnşallah bugünden verdiğimiz startla bir aksilik olmazsa bu sene bu maçlar oynanacak.” ifadelerini kullandı.

Süper Amatör Lig 30-31 Ekim’de başlayacak

Bu sezon Süper Amatör Lig’in 21 takımla A Grubu (Körfez takımları) ve B Grubu (Marmara takımları) adı altında 2 grupta oynanacağını belirten Mengüç Merkez takımlarının kura ile bu iki gruba dağıtılacağını açıkladı. İki grubun birincisi play-off müsabakası oynayacak. kazanan takım BAL’a yükselecek. Kaybeden BAL’dan gelen takım ile play-out oynayacak. Bir aksilik olmadığı taktirde Süper Amatör Lig 30-31 Ekim tarihlerinde başlayacak.

1.Amatör Küme 6-7 Kasım’da başlayacak

Bu seneye mahsus birleştirilen 1. ve 2.Küme’de maçlar bir aksilik olmadığı taktirde Marmara ve Körfez gruplarında 6-7 Kasım tarihlerinde başlayacak. 1.Küme Merkez grubu ise Ali Hikmet Paşa Spor Kompleksi’nin yenileme aşamasında olması sebebiyle 30 Ocak 2022 tarihinde başlayacak. 1.Amatör Küme 7 gruptan oluşacak. 7 grubun birincileri gelecek sezon Süper Amatör Lig’de mücadele edecek.

Altyapı takımları ile lige katılma mecburiyeti yok

Önceki yıllarda Süper Amatör Lig ve 1.Amatör Küme takımlarının en az 1 altyapı takımları ile lige katılmaları mecburi idi. Bu seneye mahsus olmak üzere BAL takımları hariç Süper Amatör Lig ve 1.Amatör Küme takımlarının altyapı takımları ile lige katılma mecburiyeti yok. diyen Mengüç “Ama gönlümüzden geçen tüm takımlarımızın genç takımlar yaparak ligde mücadele etmelerini biz önemsiyoruz” dedi.

 

Aşısı veya PCR testi olmayan sahaya alınmayacak

“Aşı olmanın tedbirini şimdiden alın.” diyen Mengüç, Futbol federasyonu ile Sağlık Bakanlığı’nın birlikte bir genelge hazırladığını, bu genelgede aşılama yaşının 12’ye indirileceğini belirterek “Futbolcularınıza mutlaka ama mutlaka 2 aşı yaptırın. Bu istenecek. Aşı olmak istemiyorsa her hafta PCR testi yaptırmak ve ibra etmek zorunda. Aşısı veya PCR testi olmayan; futbolcu, antrenör, yönetici ve çalışan personel dahil sahaya kesinlikle alınmayacak.” dedi.

Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve spor Müdürü Lokman Arıcıoğlu’da yeni sezonun hayırlı olmasını ve centilmence geçmesini diledi.Balıkesir  ve ilçelerinde yapılan projelerle ilgili bilgiler verdi.Amatör sporun ve sporcuların her zaman yanında olduğunu belirtti.

Balıkesir Taban birlikleri Başkanları ,İl hakem Komitesi Başkanı İzzet Özalp,F.F.H.G.D Balıkesir şb.başkanı Hakan Kabak,TÜFAD Balıkesir Şubesi adına Bülent Uğurlu,Saha Komserleri derneği Balıkesir Şubesi Adına Ali Hikmet Akkaş’da yeni sezon ile ilgili iyi dileklerini belirttiler.

Daha sonra kura çekimine geçildi.

05.11.2021

Süper Amatör Lig 30-31 Ekim 2021 tarihinde oynanacak maçlarla başlayacak. Bölgesel Amatör Lig ile Süper Amatör Lig’in bitiş tarihlerinin denk gelmesi açısından BAL Ligi planlamasının açıklanması ile birlikte uyumlu hale getirilecek olup hafta içi müsabakalarının oynanması veya oynanmaması söz konusu olabilecektir.
.
1.Amatör Küme Körfez ve Marmara grubu 06-07 Kasım 2021 tarihinde başlayacaktır.

1.Amatör Küme Merkez grubu ise Ali Hikmet Paşa Spor Kompleksinin yenileme aşamasında olması sebebiyle 30 Ocak 2022 tarihinde başlayacaktır.
  
TFF Balıkesir İl Temsilciliği tarafından; Covid19 pandemisinin seyri, bilim ve sağlık kurulunun önerileri ile TFF’nin liglerle ilgili alacağı kararlar doğrultusunda yeniden düzenlemeler yapılabilecek ve alınacak kararlar uygulanacaktır. Bununla birlikte mevsimsel koşullar ve TFF’nin organizasyonları ve planlamalarına uyumluluk açısından Balıkesir Yerel Amatör Ligler Planlamasında değişikliklere gidilebilecektir. Yeni sezonun tüm kulüplerimize hayırlı olmasını diler, hazırlıklarını bu planlama doğrultusunda gerçekleştirmelerini önemle rica ederiz.

05.11.2021

2021-2022 sezonunda amatör futbol müsabaka, tescil ve disiplin uygulamaları, amatör lisans işlem bedelleri, amatör liglerde yaş ve kategorilerin uygulama esasları, 10 Ağustos 2021 tarihli TFF Yönetim Kurulu toplantısında kabul edilmiş olup 17 Ağustos 2021 tarihinde TFF internet sitesinde yayınlanmıştır.


Amatör futbolcuların filiz lisans ve vize işlemleri 23 Ağustos 2021 tarihinde başlayacak olup 10 Haziran 2022 tarihine kadar devam edecektir.

Amatör futbolcuların transfer işlemleri ise 23 Ağustos – 19 Kasım 2021 tarihleri arasında birinci, 24 Ocak – 4 Mart 2022 tarihleri arasında ikinci tescil dönemlerinde gerçekleştirilecektir.

"2021-2022 Sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar" kitapçığı basımı yapılarak tüm amatör kulüplere dağıtımı yapılacaktır.

05.11.2021