• (0266) 249 4460
  • Altıeylül, Balıkesir

Haber Detayı

" Destek Bizden, Spor Yapmak Onlardan” töreni, Avlu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.


Gençlik ve Spor Bakanlığı, Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) organizasyonunda düzenlenen “Amatör Spor Kulüplerimize Destek Bizden, Spor Yapmak Onlardan” töreni, Avlu Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.Törene; Başkan Yücel Yılmaz'ın yanı sıra; Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Metin Mengüç ve amatör spor kulüpleri sporcuları katıldı.

Ayrıca Türkiye Kadınlar Voleybol 1. Ligine yükselen Havran Belediyespor Kulübü Kadın Voleybol takımı da tebrik edilerek ödüllendirildi.Törene; Başkan Yücel Yılmaz'ın yanı sıra; Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Metin Mengüç ve amatör spor kulüpleri sporcuları katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Metin Mengüç konuşmasında "Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin  Başkanı Sayın Yücel Yılmaz'a Amatör Spor Kulüplerimize,Başarılı sporcu ve takımlara yapmış olduğu katkılar nedeniyle Amatör spor kulüpleri camiamız adına şükranlarımı sunuyorum. Bu günde destek günü. Başkan bizleri hiç yalnız bırakmadı hep desteğini gösterdi.

Büyükşehir Belediyemizin gençlik spor bakanlığı ile yürüttüğü Ali Hikmet Paşa tesislerimizin yenilenmesi projesi kapsamında devam eden inşaatın bir an önce bitirilmesi gerektiğini hatırlatmak isterim. Amatör takımlarımızın 2022-2023 sezonunda buradan faydalanması gerekiyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı'nın da yer aldığı 21-22-23 Haziran tarihlerinde Çanakkale'de yapılan 2021-2022 sezonu Deplasmanlı Bölgesel Lig Final grubu müsbakalarında rakiplerini 3-0’lık skorlarla yenerek, yenilgisiz ve set vermeden birinci olarak Türkiye Kadınlar Voleybol 2. Ligi'ne yükseldi.Kendilerini tebrik ediyorum.Bu başarının başka türlü bir anlamı var aslında. Balıkesir BŞB takımının sporcularının bir çoğu Balıkesirli.

Balıkesir çeşitli spor dallarında başarılı bir çok takım ve sporcular var burada ödül alacaklar hepsini tebrik ediyor başarılılarının devamını diliyorum."dedi

Balıkesir'in dört bir yanında amatör spor kulüplerine önemli destekler sağlayan Başkan Yücel Yılmaz,da 2023'de amatör spora verdikleri nakdi yardımı 15 katına çıkaracaklarını belirterek bireysel sporda başarı gösteren sporculara tüm imkânları sunma sözü verdi.

"Gençlik ve spor yatımlarını her geçen gün artırarak devam ettiren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, şehrin dört bir yanında çalışmalarını sürdürüyor. Balıkesir'de; amatör sporun gelişmesi ve profesyonel liglere sporcular yetiştiren bir şehir haline gelmesi için spor tesislerinin sayısını ve kapasitelerini artıran Büyükşehir Belediyesi, Ali Hikmet Paşa Spor Tesisi'ni tam donamlı bir komplekse dönüştürüyor.Bu kompleksin, bir merkez olmasını istediklerini belirten Başkan Yücel Yılmaz “Gençlerin buluştuğu, amatör kulüplerin rekabet ettiği, güzel bir yer olmasını istiyoruz. Biz, yola çıktık. Spor Bakanımız yanımızda. ‘Siz, projede ilerleyin, biz bütçeyi attıracağız.' dedi. 30 milyon lira olarak planladığımız bütçeyi 180 milyona çıkardık. Çok güzel bir yer olacak gençlerimiz ve amatör kulüplerimiz için. Ekim ayında tamamını bitirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.Balıkesir'in takımlarının kadrosunda şehrimizle aidiyet duygusu olan insanlar olsun istiyoruz. Amatör spor kulüplerimize çok destek vereceğiz, onlara güveneceğiz, onlar da sporcularını yetiştirecek. Spor birleştirici bir güçtür. İçinizdeki hırsı, öfkeyi terbiye eder. Biz bu işi çok önemsiyoruz. Arkadaşlarımız buraya bir rakam yazmışlar. Ben seneye bunun 15 katını amatör spor kulüplerine dağıtacağım. Seneye yeni bütçemiz devreye girdiğinde kulüplerimize nakit ve malzeme yardımında bulunacağız. Kulüplerimizden istediğimiz rekabet etmeyi bilen ve şehrine aidiyet besleyen gençler yetiştirmeleri” dedi.

Törende; U16 Türkiye Şampiyonasında Balıkesir'i temsil eden Büyükşehir Belediyespor Kulübü ile Dursunbey Belediyespor Kulübü sporcuları ve U18 Türkiye Şampiyonasında yarışan Büyükşehir Belediyespor Kulübü ile Gömeç Belediyespor Kulübü sporcularına ödülleri verildi.

Ayrıca Türkiye Kadınlar Voleybol 1. Ligine yükselen Havran Belediyespor Kulübü Kadın Voleybol takımı da tebrik edilerek ödüllendirildi.